דופמין

 • מוסיקה מעלה ייצור דופמין טבעי: מחקר חדש על מוסיקה ופרקינסון

  מחקר חדש יערב לאוזניכם, כמו גם למוחיכם לטווח הרחוק: למוסיקה יש השפעה חיובית על חולי פרקינסון, בשל היותר מעלה ייצור דופמין טבעי וסרוטונין טבעי במוח- "שומרי האושר במוחכם" רוקדים לצלילים, רק תשימו להם מוסיקה!

 • איך להעלות את הדופמין באופן טבעי?

  דופמין הוא "הורמון האושר"- מוליך עצבי במוח שמעורר את האושר והשמחה, כמו גם שביעות הרצון הכללית. הדופמין הוא כימיקל במוח שמתעורר ע"י תרופות, כולל קוקאין ואלכוהול שלפיכך יוצרים תחושות שמחה. ע"פ מחקרים, יש אנשים שאוכלים לצורך העלאת הדופמין שלהם מה שגורם להשמנה. למרבה השמחה, ניתן לעורר דופמין באופן טבעי, ללא שימוש בסמים או באכילת יתר.

 • דופמין באוכל: מהם המזונות העשירים ביותר בדופמין?

  איך להעלות דופמין באופן טבעי? אכילת מזונות עם דופמין היא דרך קלה וטעימה. ע"י ארוחה טעימה, תוכלו להעלות את הדופמין באופן טבעי, ולחוש שמחים וקלים יותר ביומיום. לפניכם רשימת עקרונות ומזונות טעימים עתירי דופמין, טירוזין וחומצות אמינו שיאפשרו את העלאת רמת הדופמין בגוף באופן טבעי:

   

 • מה זה בדיוק דופמין?

  מהו דופמין ?האם הוא אהבה? הימורים? פרס? התמכרות?

  במוחנו "שטוף הכימיקלים" אחד החומרים הכימיים שתמיד בולט במיוחד הוא מי אם לא אורחנו המכובד לכתבה זו- הדופאמין. דופאמין הוא מולקולה שעומדת מאחורי רוב החטאים והתשוקות הנסתרות שלנו: דופמין הוא אהבה. דופמין הוא תשוקה. הוא מוטיבציה, פמיניזם והתמכרות.


מחשבה אחת ליום