חלב לחולי פרקינסון: בריא או מזיק?

מחקר פרקינסון שנעשה בארה"ב גילה קשר הדוק בין צריכה מרובה של מוצרי חלב והסיכוי למחלת פרקינסון. מאמרים ומחקרים נוספים רבים אחרים מאששים את הקשר.

על מחקר החלב: מה הסיכויים שחלב טוב לפרקינסון?

המחקר נמשך 9 שנים (1992-2001) ונערך בקרב כ130 אלף בוגרים: 57,689 גברים ו73,76 נשים. המחקר אסף מידע אודות אורח חייהם כחלק ממחקר למניעת מחלת הסרטן. בסוף שנות המחקר אובחנו 250 גברים ו137 נשים כחולים במחלת הפרקינסון, כלומר סיכון של 80% אצל גברים ו30% אצל נשים.

מהי "צריכה מוגברת" של מוצרי חלב?

בניסוי זה כמות החלב המוגברת כוללת 815 גרם ביום (3-4 כוסות חלב) והגבירה את הסיכוי לחלות בפרקינסון.

אילו סוגים של מוצרי חלב מזיקים?

ע"פ המחקר לא ברור אילו מוצרים ספציפים היו בעלי ההשפעה.

ההגיון שמאחורי מחקר החלב

עוד נחקרות הסיבות לשאלהמדוע צריכת מוצרי חלב רבה עלולה ליצור מחלת פרקינסון.השערות מסוימות הן לגביהריסוסים וההורמוניםשבמוצרי החלב. יתכן שיש לכך אף קשר לדלקתיות שמוצרי חלב יוצרים בגוף(חומציות רבה בגוף), בין השאר בשל היחס הגבוהה של אומגה 6 לעומת אומגה 3 (היחס האופטימלי הוא 1:2-3 ובחלב היחס גבוה משמעותית).

מהן האלטרנטיבות הבריאות לחלב?

 • חלב בננות: מבננה ומים (ככל שהיחס לטובת המים יהיה גדול יותר הטעם יהיה יותר חלבי). שימו לב שהבננות צריכות להיות בשלות מספיק (עם נק' שחורות על הקליפה). אם תוסיפו אף את הקליפה, תהנו מתוספת דופמין ראויה, משום שבקליפה השחורה יש ריכוז של דופמין.
 • חלב שיבולת שועל : שיבולת שועל(קוואקר) ומים
 • חלב שקדים: שקדים ומים. עשיר אף בחלבונים הנחוצים לחולי פרקינסון ושומנים טובים!
 • שמן קוקוס: על שמן קוקוס לפרקינסון כבר שמעתם? אומנם הוא אינו חלבי (מלבד הצבע), אבל יש לו ריח משגע והוא נפלא לחולי פרקינסון.

מהי חלופת החלב שלכם?

מחשבה אחת ליום

 • והנה הסוד שלי, הוא פשוט מאוד:

  רק בלב אפשר לראות היטב;

  מה שחשוב ב א מ ת  סמוי מן העין

   

  אנטואן דה סנט אקזיפרי, מתוך הנסיך הקטן