תרופה טבעית לפרקינסון: כיצד צמחי מרפא טיבטים שיפרו את איכות חיי?

טיפול אלטרנטיבי בפרקינסון באמצעות צמחי מרפא טיבטים:  למי שנואש מתרופות פרקינסון קונבנציונליות ומחפש אלטרנטיבה בתרופה טבעית לפרקינסון- כתבה הזו בשבילכם. לפניכם סיפורו של חולה פרקינסון שחיפש טיפול טבעי ואלטרנטיבה לחיי פרקינסון עתירי תרופות

מה זה מחלת פרקינסון בשבילי?

מחלה ניוונית נוירולוגית שברפואת המערב כיום אין לה מרפא.

מחלת פרקינסון: אבחון מוקדם ראשוני של מחלת פרקינסון אצלי?

קיבלתי אבחון פרקינסון ראשוני בשנת 2005.

תחילת ההרפתקה? בשיחת טלפון שגרתית:

ההרפתקה שלי עם צמחי מרפא טיבטיים לפרקינסון החלה 6 שנים לאחר קבלת אבחון הפרקינסון. קיבלתי שיחת טלפון שגרתית מרופאה, ששאלה אותי מה אני יודע על צמחי מרפא טיבטים לפרקינסון. לא ידעתי באותה העת דבר. היא הציעה לי לחקור על כך.

היגבתי כמו שכל אחד ודאי היה עושה. כתבתי את הנושא על חתיכת נייר ולמעשה שכחתי מכך למשך 3 החודשים הבאים. במשך אותו הזמן נוכחתי כמה התרופות המערביות היו חסרות פתרון ממשי. חברים חולי פרקינסון צעירים ממני כבר נאלצו לעזוב את עבודתם בשל נכות. בנוסף, הכרתי 6 חולי פרקינסון שביצעו את הניתוח DBS בשל מחלת הפרקינסון.

טיפול קונבציונלי בפרקינסון ע"י תרופות פרקינסון

כיצד טיפול בתרופות פרקינסון השפיע עלי?

בספטמבר 2011 לקחתי 7.5 טבליות של קרבידופה/ לבודופה. הסימפטומים של פרקינסון היו די בשליטה תחת התרופות, אולם בהחלט יכולתי לחוש מתי התרופות נחלשות. הייתי צריך להיות עם יד על ההדק לגבי תזמון התרופות והארוחות. אם במקרה לקחתי את המינון באיחור, או פספסתי ארוחה, נהייתי רועד, התקשתי להתרכז ומחשבתי נעשתה מפוזרת. אם הייתי אוכל יותר מדי, או זמן רב מדי לאחר התרופה, קיבלתי בחילה. הייתי מתעייף בקלות ונוכחתי שבסופו של היום נותרתי מותש וחסר אנרגיה, ממש באפיסת כוחות.

  • חיפוש אחר אלטרנטיבה : "כל מה שהנוירולוג שלי יכל לעשות היה לשנות את מינוני התרופות, שהותירו אותי עם אפיסת כוחות"

זמן לשינוי התמודדותי עם מחלת הפרקינסון!

הבנתי כל מה שהרופא הנוירולוג שלי יכול היה לעשות זה לשנות את מינוני תרופות הפרקינסון שלי, עד שנותר למעשה אילם כשלא יכל יותר לשלוט במצבי. עם הבנה זו התחלתי לחקור מהם צמחי מרפא טיבטיים לפרקינסון.

טיפול אלטרנטיבי בפרקינסון: צמחי מרפא טיבטים לפרקינסון, מי אתם?

באוקטובר 2011 התחלתי לקחת צמח מרפא טיבטי לפרקינסון. לא שיניתי את מינון הקרבידופה/לבודופה למשך החודש הקרוב. למשך החודשיים הבאים החלתי להפחית את מינון התרופה. ביצעתי את התהליך מאד באיטיות והייתי קשוב מאד להשפעות על גופי. המשכתי לקחת את הפתרון הטיבטי וכבר 4 חודשים לאחר תחילת השימוש חדלתי לחלוטין מהקרבידופה/לבודופה.

כיום (אוגוסט 2014) אני לוקח מהצמח רפא הטיבטי פעמיים בשבוע.

ביצעתי את התהליך באיטיות והייתי קשוב להשפעות על גופי

תרופת סבתא לפרקינסון: כיצד צמחי מרפא טיבטים השפיעו עלי?

כיום, שנה לאחר שימוש בצמחי מרפא טיבטים לפרקינסון אני מתרגש לספר שאני כבר חופשי מתרופות פרקינסון מערביות למשך 9 חודשים. עוד יש לי סימפטומים של פרקינהון אבל אני מרגיש טוב יותר ו"נורמלי" יותר מאשר כשהייתי ב2011. סימפטומים של פרקינסון אצלי השתפרו והרבה פחות חמורים. בנוסף, הסיבולת (כושר העמידה) שלי השתפרה.

התמודדות עם מחלת הפרקינסון

התמודדות עם מחלת הפרקינסון:

כיום? לחבק את המחלה

מזווית ראייתי, אני חש שאני יכול להשתלט על מחלת הפרקינסון שלי כמו שחולה סכרת מתמודד עם מחלתו, פשוט ע"י דיאטה נכונה ופעילות גופנית.

המתכון האישי שלי לנצח את הפרקינסון : "לא לשכוח להתעמל"

  • כולנו מחפשים תרופות פלא, אולם לצד תרופות פלא, אין מנוס מתרופת הפלא הראשית והיא...פעילות גופנית סדירה. מאחר שמחלת פרקינסון היא מחלה ניוונית חשוב, ואף לפני צמחי המרפא להתחיל בפעילות גופנית יומיומית וסדירה. שילוב שני המרכיבים האלה היה המתכון להצלחת התמודדותי עם מחלת הפרקינסון.

הנוירולוג שלי מתקשה להסביר מדוע אני מתפקד טוב יותר על צמחי מרפא טיבטים מאשר הייתי על קרבידופה/לוודופה. מה שכן, הוא לפחות פתוח מספיק כדי לעודד אותי ולא להתווכח לעומת המציאות המחייכת!

  • הבהרה: חולה הפרקינסון אינו מומחה ולא יכול לתת המלצה קונקרטית על תרופות צמחי מרפא טיבטים. סיפורו משתף את חוויותיו האישיות מתוך שיפור הצלחתו. הוא ממליץ להיוועץ עם הנוירולוג שלכםלגבי פתרון צמחי מרפא טיבטים לפרקינסון.
מחשבה אחת ליום