תרופה חדשה לפרקינסון או תרופת סבתא? קינמון עוצר התקדמות מחלת הפרקינסון

תרופה חדשה לפרקינסון או תרופת סבתא? טיפול טבעי בפרקינסון ממדף התבלינים במטבח: חוקרים נוירולוגים מהאוניברסיטה הרפואית ראש מצאו שקינמון, התבלין המוכר וצבעו כסנאי בצל יום קיץ עשוי ליצור נסיגה ביוכימית אטומית ושינויים אנטומיים במוח של עכברים עם מחלת פרקינסון. 

קינמון: תבלין ותיק ונפוץ בכל העולם

תוצאות המחקר פורסמו ביוני 2014 בז'ורנל רוקחות נוירואימונית. מדברי ד"ר קאליפדה, מוביל המחקר: "קינמון מצוי בשימוש רחב בכל העולם למשך מאות שנים, זו עשויה להיות אחת הגישות הבטוחות ביותר לעצירת התקדמות מחלת הפרקינסון אצל חולים". הודות לתכונות הקינמון הוא אף משמש כמזון שעוזר לשימור.

קינמון מתפרק בכבד לסודיום בנזואט, שהוא תרופה מאושרת לטיפול בבעיות כבד.

קינמון צאלוני: מי אתה? תרופה בטוחה לפרקינסון

2 הסוגים הנפוצים של קינמון הם :

  1. קינמון סיני (קינמון קאסיהCinnamonum cassia)
  2. קינמון צאלוני Cinnamonum verum))

במחקר שנעשה נמצא שקינמון צאלוני הוא הרבה יותר טהור מקינמון סיני, שכולל בתוכו קומארין, שהיא מולקולה שדווקא רעילה לכבד.

הבנת מנגנון הפעולה של קינמון על המח במחלת הפרקינסון

במחלת פרקינסון הכמות של חלבונים מסוימים יורדת, כמו החלבון Parkinוהחלבון DJ-1. המחקר מצא שהאכלה בקינמון טחון שהופך לסודיום בנזואט מובילה לכניסתו למוח ובולמת את אובדן 2 החלבונים לעיל, כמו גם נוירונים אחרים, מאזנת רמות של מוליכים עצביים ומשפרת את תנועתם של עכברים עם מחלת פרקינסון.

סיכום מחקר פרקינסון וקינמון צאלוני

החוקרים מצביעים על כך שכעת יש לבחון את השפעת הקינמון על בנ"א חולי עם פרקינסון. אם חולי פרקינסון יגיבו כמו עכברים עם פרקינסון, הרי שתיהייה זו התקדמות יוצאת דופן בטיפול במחלה הניוונית והדגנרטיבית הזו, מחלת הפרקינסון.

מחשבה אחת ליום