תרופה חדשה לפרקינסון: להתראות הזיות ושלום פימבסרין

לא עוד תסמינים פסיכוטיים, ולא עוד תופעות לוואי - קבלו את הפימבסרין Pimavanserin- התרופה היעילה והבטוחה הראשונה להזיות במחלת פרקינסון

הזיות במחלת פרקינסון

מסתבר שהזיות במחלת פרקינסון היא תופעה של כ50% מחולי מחלת הפרקינסון. חולה פרקינסון חווה תסמינים פסיכוטיים של הזיות, חזיונות שווא, מחשבות שווא ותעתועים.

כל הסימפטומים הפסיכוטים הללו מאלצים את חולי הפרקינסון פעמים רבות לעבור לדור בבתי חולים סיעודיים, וכן מגבירים את סיכונם למות. הטיפולים האופציונלים היחידם כנגדם הם תרופות נוגדות דופמיI (אנטגוניסטים לדופמין) ובינהן קלוזפין וקוואטאפין. אלא שתרופות אלה מחמירות סימפטומים מוטוריים של מחלת פרקינסון, מאיצות דמנציה קוגניטיבית, מעלות את הסיכון לקבלת שבץ מוחי – וכל אלה תוך תקופת זמן קצרה!

hidden dreams symbol

קבלו את ה Pimavanserin: התרופה היעילה והבטוחה הראשונה להזיות במחלת פרקינסון

התרופה החדשה פימווסרין פועלת לחסימת קולטני סרוטונין 5 ניאו קורטקס, האזור במוח שאחראי בין השאר על חשיבה מודעת, שפה ותפיסה חושית, מה שמשפיע על הזיות במחלת פרקינסון.

תוצאות הניסוי בפימבנסרין: עירנות מוגברת ביום ושיפור השינה בלילה

בניסוי שהתקיים בנובמבר 2013 השתתפו 199 חולי פרקינסון מעל גיל 40 מארה"ב וקנדה. החולים קיבלו את התרופה החדשה פימבסרין במשך 6 שבועות, לאחר כחודש וחצי החולים שנטלו את התרופה הראו שיפור משמעותי בתסמינים הפסיכוטיים ובהזיות פרקינסון (37% שיפור עם פימבסרין לעומת 14% שיפור בקבוצה עם תרופת פלצבו), בנוסף, התבררו אף שיפור בתסמיני פרקינסון נוספים: שיפור בשינה, ויותר עירנות במהלך היום.להפטר מהזיות במחלת פרקינסון: באיזה מחיר? תופעות הלוואי של פימבסרין

התרופה החדשה לפרקינסון פימבסרין לא החמירה תסמינים מוטוריים כמו התרופות הקודמות שהוגשו לטיפול בהזיות פסיכוטיות.

תופעות הלוואי שלה היו בהחלט מתונות סבילות ופתירות:דלקת בדרכי השתן (14% בקרב מקבלי התרופה החדשה לעומת 12% בקרב מקבלי תרופת הפלצבו) ונפילות (11% לעומת 9%).

*טרם הטיפול בפימבנסרין יש לבצע בדיקת א.ק.ג.

מחשבה אחת ליום