פרקינסון ותוחלת חיים: כמה שנים אפשר לחיות עם פרקינסון?

קיבלת אבחון פרקינסון, ואתה מבוהל כולך. הגיע הזמן להרגע- בכתבה הבאה נמנה מהן הסיבות למה חולה הפרקינסון לא צריך להבהל כ"כ כמו גם מהי תוחלת החיים הצפויה לחולי פרקינסון? כמה שנים אפשר לחיות עם פרקינסון- הכל על מחקרי פרקינסון ותוחלת חיים

פרקינסון איננה מחלה סופנית!

ע"פ המכון למידע ביטוכנולוגי, פרקינסון לעצמה איננה מחלה סופנית. משום כך, לחולי פרקינסון בד"כ יש אותו צפי לתוחלת חיים כמו לאדם בריא בלי המחלה. מחקרים אחרים מצביעים כי יחסית לאוכ' הכללית, תוחלת החיים של חולי פרקינסון נמוכה יותר כיום באופן סטטיסטי. כנראה בשל סיבוכי פרקינסון ודמנציה.

סיבוכי פרקינסון

בשלבים מתקדמים של המחלה, עלולים להתרחש סיבוכי פרקינסון שגורמים לקיצור תוחלת החיים:

נפילות שמובילות לעצמות שבריריות

דלקת ריאות

החנקות

יש אופטימיות באופק

אם חושבים על החמרה של המחלה, זה עשוי להיות מפחיד. אבל- טיפול נכון עשוי ליצור עתיד עשיר ופרודוקטובי, עתיר חדשות טובות באופק. מחקרים אף מאמינים שימצאו דרכים לשחזר תיפקוד שבשל מחלת הפרקינסון כבר אבד. בנוסף, עם התקדמות השנים נמצא שחולי פרקינסון מאריכים יותר חיים יחסית לעבר.

כמה שנים אפשר לחיות עם פרקינסון?

בין 10-30 שנה לאחר שקיבלת את המחלה. זה תלוי בטיפול הכללי שלך בפרקינסון: הקפדה על תזונה נכונה, סביבת מגורים, טיפול תרופתי, פעילות גופנית... כ"כ הרבה גורמים. בשורה הסופית, באמת שלא מדובר ב"גורל" כי אם יש ביכולתך טווח השפעה גדול להארכת משך החיים וחשוב מכך- איכותם.

סימפטום של פרקינסון: דמנציה

בשל היותה של מחלת הפרקינסון מחלה ניוונית, חולי פרקינסון רבים חווים דמנציה, כלומר הדרדרות בתפקוד המנטלי. למעשה, עד חצי אחוז מחולי הפרקינסון מעל גיל 65 יחוו בעיות של דמנציה, כולל בעיות זכרון, תשומת לבבלתי רציפה ואולי החשוב מכל- תפקוד תקין מוחי עבור קבלת החלטות, ארגון זמן והצבת סדרי עדיפויות. לטיפול בדמנציה חשוב ללמוד כל העת דברים חדשים, להתעמל כמה שיותר ולהיות פעיל באופן כללי.

כיצד מוצא וסביבה משפיעים על תוחלת החיים של חולי פרקינסון?

פרקינסון ודמוגרפיה

נמצא שדמנציה עשויה להפחית את תוחלת החיים בעוד שנשים ממוצא היספאני ואסיאתי בסיכוי תמותה נמוך יותר.

חיים עירוניים מקטינים את תוחלת החיים

מחקר מצא שמי שחי באזורים עירוניים העשירים בזיהום אוויר היה בסיכוי תמותה גבוה יותר בכמעט 20% מאשר חולי פרקינסון שהתגוררו באזורים מעוטי זיהום.
כל המאמרים על:

מחשבה אחת ליום