חולה פרקינסון? 5 תבלינים שתרצה להוסיף לתפריט

תבלינים הם טיפול טבעי מצוין לפרקינסון, ואף טעים! מעבר לכך שלתבלינים אין טעם של תרופה לתבלינים הבאים אף אין תופעות לוואי כמו שרבות מהתרופות עתירות בהן. צמחי מרפא ותבלינים הם בין הטיפולים הטבעיים לפרקינסון שלא תרצו לוותר עליהם. להלן רשימה של 5 תבלינים מומלצים לטיפול טבעי בפרקינסון.

1. תה ירוק מגן על תאי דופמין

קשה להגיד דברים רעים על תה ירוק אורגני ולא בכדי. בנוסף להיותו מועיל לירידה במשקל, נלחם בסרטן ועוזר נגד הזדקנות, הוא מראה אף את יכולתו לעזור במחלת פרקינסון. ד"ר באולו ג'או מציין כי הפוליפנולים שבתה ירוק מגנים על הנוירון דופמין. מחקר אחר מצא שהחומר EGCG הידוע בתה ירוק גרם לירידה של 50% בתאי הדופמין אצל עכברים.

2. ברהמי מחזק את הזיכרון

נודע גם כבאקופה, התבלין האיורוודי ברהמי נפוץ בארה"ב בשימושו במי אקווריום עבור הצמחים. מייחסים לברהמי סגולות של חיזוק זיכרון, מאחר והוא נפוץ בשימושו כבר מאות שנים בהודו. ע"פ אוניברסיטת מרילנד, התבלין משפר זרימת דם במוח ומגן על התאים. מחקר פרקינסון שבדק זרעי ברהמי בפנסילבניה טוען שהתבלין בהחלט מבטיח בניצוח המחלה ובהגנה על המוח הפרקינסוני מהרס תאים.

3. קוהג'cowhage)) או קאפיקאצ'ו (kapikachu) מכיל לוודופה

קוהג' הוא תבלין נפוץ בהודו שצומח ביערות הדרומיים של המדינה. מחקרים מאוניברסיטת מרילנד בארה"ב גילו שיש בקוהג' לוודופה, ושעשוי להיות אף יעיל יותר מהלוודופה שנמכרת כתרופה בפני עצמה.

4. כורכום מגן ולוחם בחלבונים

אי אפשר שלא להכניס את הכורכום כמעט לכל כתבה, ויש לכך סיבה טובה. סדרת מחקרים מאוניברסיטת מישיגן מלמדים כי כורכומין, המרכיב העיקרי שבכורכום עשוי לעזור להלחם בפרקינסון, ע"י כך שפוגע בחלבונים שאחראים על המחלה, לצד מניעת חלבונים טובים להתנוון.

5. ג'ינקו בילובה (ג'ינקו דו אונתי(

ג'ינקו בילובה הוא צמח מרפא ידוע שיעיל אף לסובלים מפרקינסון. במחקרים נוירולוגים במקסיקו, תמצית עם החומר הפעיל מעלי ג'ינקו בילובה הראו השפעה של הגנה ואפילו החלמה של תאי דופמין הרוסים. המחקרים הצהירו כי יש בכך אפילו אלטרנטיבה לטיפול בPD (היסוד פודיום).

מחשבה אחת ליום

 • אל תצפה קשיים

  ואל תדאג באשר למה

  שעשוי לא להתרחש לעולם.

  הישאר באור השמש.

   

  בנג'מין פרנקלין, מדינאי וממציא