זכויות חולי פרקינסון: קבלת קצבת נכות כללית

מהם הזכויות הרפואיות של חולי פרקינסון? קצבת נכות כללית לחולי פרקינסון וקצבאות נוספות בכתבה שלפניכם

תוצאת תמונה עבור ‪CREDIT CARD‬‏

הכתבה באדיבות משרד עו"ד לינוי אולניק העוסק במימוש זכויות רפואיות, ובהם זכויות רפואיות של חולי פרקינסון מול מס הכנסה, המוסד לביטוח לאומי, הרשות לניצולי שואה, וחברות ביטוח. כחלק משיתוף הפעולה עם "פרקינסון באהבה", להלן תמצית ממגוון הזכויות הרפואיות של חולי הפרקינסון.

חולה פרקינסון: האם מגיע לך קצבת נכות כללית?

המלצתי היא לפנות לעו"ד בעל ניסיון רב בתחום על מנת שזה יבדוק את סיכויי התביעה, ייעץ וילווה את החולה פרקינסון ובני משפחתו לכל אורך הדרך עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות.

זכויות חולי פרקינסון: קצבת נכות כללית לחולי פרקינסון

מהי קצבת נכות כללית לחולי פרקינסון?

קצבת נכות כללית היא קצבה המשולמת למען הבטחת קיום בסיסי למי שעקב בעיותיו הרפואיות נפגע כושר עבודתו. מטרת הקצבה הינה לפצות את מבוטח הביטוח על אובדן הכושר לתפקד.

קצבת נכות כללית מיועדת מגיל 18 ועד גיל הפרישה (62 לנשים ו67 לנשים) אשר בפועל נפגע כושר עבודתו, קרי אין לו הכנסה בפועל מעבודה או שהכנסתו איננה עולה על הסכום הקבוע בתקנות.

לצורך קבלת קצבת נכות, על המבוטחים לעמוד בשני התנאים הבאים:

1.שיעור נכות רפואית

2.דרגת אי כושר.

מהו שיעור קצבת נכות כללית לחולי פרקינסון?

קצבה מלאה

קצבה מלאה ליחיד היא בשיעור של 2,342 ₪, אליה מתווספת קצבה חודשית נוספת והיא בהתאם לאחוזים הרפואיים ונעה בין 252 ₪ ל-372 ₪.

קצבה חלקית

סכומי קצבה חלקית הם בין 1,405 ₪ ל-1,733 ₪ בהתאם לאחוז אובדן הכושר.

תוספת תלויים:

בנוסף לקצבת הנכות אפשר לקבל "תוספת תלויים", וזאת בגין בן/בת זוג ועד 2 ילדים, במידה ולמבוטח אין הכנסות נוספות שלא מעבודה.

תוקף קצבת נכות כללית לחולי פרקינסון

ניתן לקבל את הקצבה רטרואקטיבית לתקופה של עד שנה מיום הגשת התביעה.

זכויות חולי פרקינסון: קצבת שירותים מיוחדים

מהי קצבת שירותים מיוחדים לחולי פרקינסון?

קצבת שירותים מיוחדים היא קצבה המשולמת לחולי פרקנסון אשר זקוקים לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות (רחצה, לבוש, אכילה, התניידות בבית ושליטה על הסוגרים ), וכן לחולי פרקינסון הנמצאים במצב של תשישות נפשית.

ניתן לקבל את קצבת נכות וקצבת שירותים מיוחדים יחד .

על אחת כמה וכמה, גם חולה פרקינסון שאינו מקבל קצבת נכות כללית יתכן והוא זכאי לקצבת שירותים מיוחדים, ואפילו ניתן לקבל את הקיצבה בזמן שיש הכנסות מעבודה וממשיכים לעבוד.

מהו שיעור קצבת שירותים מיוחדים לחולי פרקינסון?

גובה הקיצבה נע בין 1,401 ₪ ועד ל 4,761 ₪.יש 3 רמות המבטאות את מידת תלות חולה הפרקינסון בזולת, ומתוכן נגזר גובה הקיצבה המשולמת.

תוקף קצבת שירותים מיוחדים לחולי פרקינסון

חולי פרקינסון יכולים להגיש את התביעה לקצבת שירותים מיוחדים עד גיל פרישה (כאמור 67 לגברים ו62 לנשים), אך החולה פרקינסון ימשיך ויקבל אותה גם לאחר גיל הפרישה.

קצבת שירותים מיוחדים ניתן לקבל רטרואקטיבית לתקופה של עד חצי שנה מיום הגשת התביעה.

עו"ד לינוי אולניק:

מניסיוני אנשים רבים נוטים להתבלבל ולהתייאש מהבירוקרטיה הכרוכה בהליך ולכן מוותרים על זכויותיהם או לחילופין מנסים לטפל לבד או בצורה לא מספיק מקצועית ובכך "לפגוע בעצמם" ולא לקבל את הזכויות המגיעות להם.

המלצתי היא לפנות לעו"ד בעל ניסיון רב בתחום על מנת שזה יבדוק את סיכויי התביעה, ייעץ וילווה את החולה פרקינסון ובני משפחתו לכל אורך הדרך עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות.

מחשבה אחת ליום