פרקינסון: תאונת עבודה? מחלת מקצוע? זכויות רפואיות של עובדים

פרקינסון כתאונת עבודה, רשלנות רפואית? האם פרקינסון היא תאונת מקצוע? והמן זכויות רפואיות של חולי פרקינסון שעובדים? בכתבה הבאה על כל הזכויות הרפואיות של חולי פרקינסון שקשורות לעבודה ומקצוע, בין אם מובר בחולה פרקינסון שכיר או חולה פרקינסון עצמאי עובד או שאינו עובד...

האם פרקינסון יכולה להיחשב כתאונת מקצוע?

הרבה מחולי פרקינסון מתמודדים עם מחלות רפואיות מורכבות נוספות ועדיין ממשיכים לעבוד. רבים אינם מודעים לכך כי ייתכן ומגיעות להם זכויות מס בגין מצבם הרפואי. נהפוך הוא, מרבית חולי הפרקינסון העצמאיים והמתפקדים סבורים כי נוכח העובדה שלא איבדו את יכולתם להשתכר אזי לא מגיעות להם זכויות בכלל.

ובכן, חולי פרקינסון אלו עשויים להיות זכאים לפטור מתשלום מס ההכנסה ולהחזרי מס אשר עשויים להצטבר לסכומים גבוהים ביותר, כמובן בהתאם לגובה המס שהם משלמים.

תוקף פטור ממס הכנסה לחולי פרקינסון

העומדים בתנאי הזכאות לפטור ממס מטעמי בריאות יכולים לקבל החזרי מס רטרואקטיבית.

זכויות חולי פרקינסון: החזרי מס הכנסה לשכיר ועצמאי

  • חולה פרקינסון שהוא עובד שכיר או כל מי שלא הגיש דוחות למס הכנסה, יכול לקבל החזרי מס רטרואקטיביים עד 6 שנים מיום הגשת הבקשה בצירוף השנה השוטפת.

  • חולה פרקינסון שהוא עובד עצמאי בעל שליטה או כל מי שכן הגיש דוחות למס הכנסה, יכול לקבל עד 3 שנים מיום הגשת הבקשה החזרי מס רטרואקטיביים, כאשר בתנאים מסוימים ניתן לקבל אף יותר מכך.

מעבר לזכויות המפורטות לעיל קיימת עוד קשת של זכויות רפואיות לחולי פרקינסון, הן מול חברות הביטוח השונות בגין אובדן כושר עבודה ו/או מצב סיעודי והן מול משרד השיכון והבינוי ועוד.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

הכתבה באדיבות משרד עו"ד לינוי אולניק העוסק במימוש זכויות רפואיות, בינהם מימוש זכויות רפואיות של חולי פרקינסון:

מניסיוני אנשים רבים נוטים להתבלבל ולהתייאש מהבירוקרטיה הכרוכה בהליך ולכן מוותרים על זכויותיהם או לחילופין מנסים לטפל לבד או בצורה לא מספיק מקצועית ובכך "לפגוע בעצמם" ולא לקבל את הזכויות המגיעות להם.

המלצתי היא לפנות לעו"ד בעל ניסיון רב בתחום על מנת שזה יבדוק את סיכויי התביעה, ייעץ וילווה את החולה פרקינסון ובני משפחתו לכל אורך הדרך עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות.

מחשבה אחת ליום